Zisk třetího letošního titulu – Mistr ČR MTB handicap 2016

Tento titul je pro mě obzvlášť cenný, jelikož jsem si ho poctivě vybojoval, sám bez něčí dopomoci a regulérně, na velmi těžké kopcovité a technicky náročné trati. Tento titul je o to více cenný, jelikož jsem porazil loňského mistra a vítěze ČP (dle dostupných informací) o 2 minuty 45 vteřin. To vše násobí fakt, že jsem na MTB handbiku od zimy neseděl a pouze před závodem jsem najel nějakých 50 – 70 km. Jen pro upřesnění, rozdíl mezi handbike silničkou a MTB-éčkem je daleko větší než u zdravých cyklistů. Na silničce ležíš, úzký úchop, krátký kliky. Na MTB-éčku sedíš, široký úchop, dlouhý kliky, pojetí je silovější, plus samotný přechod ze silničky na vratkého horáka…Na to je třeba myslet hlavně v zatáčkách. Do toho jsem řešil drobný zdravotní problém, který na psychice také moc nepřidá. Proto jsem do poslední chvíle netušil, jestli vůbec pojedu.

 K závodu

Domácí prostředí, Kamenice u Nedrahovic. Kdysi jsem zde závodil a vím, že i když to nevypadá, je tento zhruba 7 km dlouhý okruh neskutečně náročný, nejenom fyzicky ale i technicky. Převážně stoupáš, někdy víc, někdy míň, ale pořád nahoru po polní cestě. Povrch – písek tráva a šotolina, takže je nutné si sakra dobře volit stopu, tak, aby to co nejmíň hrabalo. A následně minutové sjezdy „na srdíčko“, kde musíš bejt ve střehu. Nakonec šedesátkou do Kamenice a vše znovu 3x, plus závěr do toho největšího krpálu. Roli hraje i to, jak nafoukáš, když přefoukneš, v písku zbytečně hrabeš, když nedofoukneš, na asfaltu nejedeš...

Před závodem jsem přemýšlel o taktice, ale když jsem viděl, jak mi konkurence odjela hned po startu, tak bylo po taktice. Věděl jsem, že to bude dlouhý a že bude dost času pokusit se ztrátu docvaknout. I když chvílemi bylo dost náročné předjíždět soupeře ve stopě, kterou bych normálně nevolil. Na vrcholu prvního stoupání s písečnou naplaveninou jsem byl v čele závodu, což mě hodně překvapilo. V dalším kole jsem měl na mého největšího soupeře zhruba minutový náskok. V nesnesitelném vedru jsem po polovině závodu začal pociťovat křeče. To mě zachránil Masťa, když mi za jízdy v kopci předal otevřené magnésium. Dík.

Jelikož šlo o titul, nechal jsem v tomto 1hod. 45 min. trvajícím a 25 km dlouhém závodě na náročné trati a v nepříjemném vedru úplně všechno a vydřel titul – Mistr ČR MTB handicap 2016. Získal jsem tak všechny 3 letošní možné tituly (silniční časovka, silniční závod a horská kola), které může handbiker v ČR vyhrát.

 

Fotogalerie závodu - ZDE

Přidat příspěvek do diskuze

*Povinné položky

11. 7. 2016

Gratulace

Jel jsi parádně a soupeři a kamáradi si mají pomáhat . Někomu jsem dal vodu někomu gel . Ale každej kdo jel tak tam nechal vše

Tomáš Mastík

Děkuji všem, kteří mi pomáhají

Sponzoři