Závodní víkend 90+60 km

V rámci přípravy na MS v Holandsku jsem si dal v sobotu Chalenge Prague – cyklistickou část triatlonové štafety 90 km a v neděli závod ČP na 60 km.

To, že po sobotních 90 km v lehce závodním tempu pojedu ještě dalších 60 km v nedělním závodě ČP jsem rozhodl až v neděli ráno. Navíc jsem docela dlouho nejel takhle dlouhou vzdálenost a ještě druhý den závod na rovině, takže úplně něco jiného než jsou mé tréninky. Ještě jsem měl poměrně nepříjemně bloklou krční páteř, ale co se týká svalové únavy, v neděli ráno jsem byl celkem fit. Ale i tak to byla sázka do loterie.

Sobota podle mého Garmina – 90, 75 km – čas 3.02.26 hod., nastoupáno 696 m – a průměrka 29,8 km/h v řekněme technickém terénu, za štafetu Ford CHARITY, ve složení Petr Šimůnek – plavání, Tomáš Mošnička – kolo, Jan Muhlfeit – běh.

V neděli ráno sice v pohodě, ale vůbec jsem netušil, co to udělá v závodě třeba po 20 km. Od startu odjel první Antal MH3, já MH3 a ke konci dlouhé startovní roviny se k nám připojil Šulc MH4. V této sestavě jsme po 60 km najeli do špurtu, kde první projel cílem Antal a o 9 setin za ním já a hned za námi Šulc. Průměrka nějakých 39 km/h, což není žádná vražda, ale já jsem rád, že jsem tam byl od začátku až do konce.