Úvodní závod ČP MTB vítězný

6.4.2013 jsem vyhrál úvodní závod ČP horských kol (v mém případě handbiků) Okolo Valtic. Závod dlouhý téměř 23 Km nebyl sice na kopcovité trati, ale o to více na trati podmáčené, bahnité a písčité. Každý táhlý a rozbahněný výjezd dával závodníkům co proto. Po dohodě s trenérem jsem bral závod spíše tréninkově. Od začátku jsem si držel své tempo a to i přes zmíněné technicky náročné úseky, což mělo zřejmě i podíl na mém úspěchu. Zprvu jsem se snažil dotahovat na opozdilce z hlavních kategorií, tedy na zdravé cyklisty, ale ti se mi na rozbahněných úsecích ztratili z dohledu, takže jsem jel celý závod sám, tedy i bez doprovodu.

Největším zážitkem celého dne, krom vítězství, byl můj průjezd cílem. Cílem jsem totiž projel kousek za hlavním balíkem kategorie „elite“ (závod na 55 km), kteří mne předjeli pár stovek metrů před cílem. Takže v nejvíce sledovaném čase.

Závod jsem absolvoval na zapůjčeném handbiku od organizace Černí koně, za což jim patří mé poděkování. Poděkování patří i pořadatelům za perfektně organizačně a pořadatelsky zajištěný závod.

Největší poděkování si však zaslouží můj sponzor cyklosrvis Jindrák Sedlčany, který mi operativně vyřešil technické problémy těsně před odjezdem na tyto závody.

 

Přidat příspěvek do diskuze

*Povinné položky

Děkuji všem, kteří mi pomáhají

Sponzoři