První závod sezóny 2017 – FR EHC Rosenau

V nejobsazenější kategorii MH 3 co se týká počtu jezdců, ale také co se týká adeptů na vítězství (byla zde totiž takřka kompletní světová špička z mé kategorie) jsem obsadil krásné 12. místo ze 47. závodníků.

Před závodem jsem si říkal, „uplápolat to tam s Davidem Frankem“,  budu spokojený a desítka by mi slušela, ale že s ním půjdu do špurtu o 9. místo jsem nečekal.

K závodu

Trať byla profilově pravý opak toho co mi vyhovuje, takže úplná placka, 10 km pořád rovně  na otočku a vítr, avšak na druhou stranu mám rád jízdu ve velkém balíku  a během závodu začalo pršet a trošku to klouzalo což mi sedí. Nutno dodat, že pro některé jezdce to byl již druhý závod a byli rozzávodění. Na start mě volali až jako posledního ze 4. řady. Nevím podle jakého systému to berou, ale výchozí pozice do závodu, vzhledem k mým dobrým startům nic moc. Zhruba po dvou kilometrech závodu jsem před sebou viděl snad 40 jezdců a první co mě napadlo, že to bude pěkná ostuda, ale stále jsem si říkal – klídek, protože konkrétně v tomto závodě jde vždy o „přežití“, ale byla škoda, že jsem nemohl být v kontaktu s čelem pelotonu a zůstal jsem viset ve druhé skupině právě se zmíněným Frankem, Doringerem a spol... Do závěru jsem měl úplně dokonalou pozici pro spurt, kdy mě rozjel někdo z rychlých jezdců z naší druhé skupiny, ale zezadu mě to trošku přesypalo včetně zmíněného Franka, za kterým jsem dojel o pouhou 1 sec.

Dá se tedy říct, že jsem žádnou zásadní chybu neudělal a že za daných okolností  a po promaroděné zimě je to celkem slušný výsledek a pokud si dobře vybavuji tak i můj nejlepší výsledek v tomto závodě.

 

Odkaz na fotky - ZDE

Přidat příspěvek do diskuze

*Povinné položky

Děkuji všem, kteří mi pomáhají

Sponzoři