První místo MTB Beroun

Jelikož jsem už sezónu MTB odpískal, tak jsem si v rámci tréninku střihnul závod na horskejch a hned první místo. Musím podotknout, že jsem na „horáku“ neseděl víc něž 2 měsíce.  Pouze půl hodiny den před závodem jsem vyzkoušel „jak to řadí“. Proto jsem jel na tento závod v klidu s tím, že ať se stane, co se stane, jde jen o trénink.

Asi 10 minut před startem se mi roztrhl silentblok na přední vidlici. Kdo někdy jel na handbiku pouze  s měkčím silentblokem, tak ví,  že se kolo chová úplně jinak, hlavně v zatáčkách je to daleko citlivější, natož u vratkého horáku. A teď si představ, že tam ten silentblok není vůbec. Zatočíš a přední kolo ti „padne“ do zatáčky…. „a deš“…  Sice jsem měl náhradní, ale nebyl čas na výměnu, i když mě to na chvíli napadlo. Proto jsem také najížděl na seřadiště mezi posledními.

Start - než jsem se prokličkoval přes já nevím kolik zdravých cyklistů, měl jsem na mého největšího letošního soupeře v ČP MTB docela pěknou ztrátu, kterou jsem musel smáznout. Hned jsem se však v první rychlejší zatáčce, kvůli tomu gumovýmu válečku, málem vyklopil. To byl vztyčený ukazovák, abych se krotil.

Taktika žádná, spíš jsem čekal jak se to vyvrbí. V prvním 5 kilometrovém stoupání jsem si kontroloval vedoucího jezdce, nikam jsem se nehnal a to pro mě platilo hlavně ve sjezdech, kterých tam bylo požehnaně. Bohužel můj konkurent Pavel Dětský a v tu chvíli vedoucí jezdec měl zhruba v půlce závodu defekt a bylo po závodě i když nakonec dokončil i s píchlou zadní. Jelikož jsme se v prvním stoupání oddělili od ostatních jezdců, v pohodě jsem si užil zbytek sjezdů a dokončil závod na prvním místě. Pěkná trať, jen škoda, že jsem si ty sjezdy nemohl dát „na doraz“.

Jelikož jsem na MTBéčku dlouho netrénoval, jel jsem s defektem, špatný start, kdy jsem musel dotahovat, což vždy stojí nějaké síly a vzhledem k tomu, že už se blíží konec sezóny a únava je docela znát, jsem se svým výkonem celkem spokojenej.

Poděkování Danovi za bezchybný doprovod!

Fotky - ZDE

Přidat příspěvek do diskuze

*Povinné položky

Děkuji všem, kteří mi pomáhají

Sponzoři