První letošní závod – Rosenau FR – EHC

Do prvního letošního evropského závodu a zároveň mého prvního letošního závodu jsem nastupoval těžce namachrovanej a s ambicemi do 10 místa nejhůře. Trošku mi však spadnul hřebínek. Já ti ani nevím co si o tom vlastně myslet. 17 místo z 54 jezdců není nic moc, to bylo první, co mě napadlo bezprostředně po závodě, ale letošní čas jsem o 9 minut vylepšil oproti loňskému. Sice vloni pršelo a byla zima, ale na této trati to výsledný čas tolik neovlivní. Další věcí je, že letošní čas by mi vloni bohatě stačil na bednu. Každopádně to byl závod nabitý „velkejma klukama“ a mnoho jich už letos závodilo, ale uvidíme na konci sezóny, jak na tom kdo bude.

Na start nás řadili nějakým podivným způsobem, osobně jsem čekal, že budu nejhůře někde ve třetí řadě, nakonec jsem byl řazen jako první do páté řady, což mi nakonec přineslo poměrně pěkný start z pravé strany, ale při takovémto počtu jezdců je to vždy mazec. Od začátku se vytvořil balík snad 30-ti jezdců. To seš chvíli na konci, po chvíli, na začátku, zleva tě předjíždí celá řada, zprava celá řada a ty nemáš šanci se někam nacpat a najednou to vpředu někdo zamázne, pak se to zase potrhá. Zhruba 2x jsem musel zalepovat mezeru. Taky jsem si tam musel udělat pořádek, protože mě a další dva tam nějakej jouda málem sundal. Nakonec se to po prvním kole roztrhlo a já pochopitelně vzadu, ale to se moc ovlivnit nedá. Posbíral jsem odpadlíky a jeli jsme ve čtyřech další 15km kolo. V posledním kole jeden z jezdců naší skupinky nastoupil na kruháči. Jelikož jsem jel za ním tak jsem se pokoušel ztrátu smazat a jak už to tak bývá akorát jsem to rozjel těm dvěma, co se vezli za mnou, ti do docvakli a navíc mě utrhli, takže jsem jel vlastně posledních zhruba 7 km sám až do cíle.

Možná bych po této zkušenosti některé věci nepatrně změnil, ale nic zásadního, co by mělo vliv na konečné umístění. Alespoň myslím. Pozitivní je ten posun výkonnosti a to i vzhledem k absenci závodních kilometrů a myslím, že i moje forma jde teprve nahoru. Nechme se tedy překvapit.

Odkaz na výsledky - ZDE

 

Foto: MAALOUF Edward

Přidat příspěvek do diskuze

*Povinné položky

Děkuji všem, kteří mi pomáhají

Sponzoři