První letošní vítězství - silnice Počerady - Louny

Vítězství v mé kategorii (MH3) a sedmý napříč všemi kategoriemi v závodě s mezinárodní účastí, plném hvězd, včetně mistra světa (kategorie MH4) a mnoha dalších, převážně polských jezdců. Všichni také MH4. Jinak řečeno, dokázal jsem se vměstnat mezi 9 jezdců z kategorie těch zdravějších (mnohdy i chodících), až na desátém místě byl druhý z kategorie MH3. Oproti loňskému roku jsem si o 2 místa pohoršil, ale v daleko více obsazeném závodě. Nutno zmínit, že také v o 2 minuty lepším čase než v minulém roce.

Mým tradičně dobrým startem jsem si zajistil pozici v první skupině, se kterou jsem se dokázal udržet zhruba 3 km do první odbočky. Tam jsem zjistil, jak moc udělá nepatrná chvilka nepozornosti či ztráty koncentrace. Okamžitě jsem ztratil 3 možná 4 metry na výjezdu ze zatáčky, které bylo nemožné v takto obsazeném závodě docvaknout. Počkal jsem na za mnou jedoucího Dana Kuklu (SVK - MH4) a ve dvojici jsme také projeli cílovou bránu. Do spurtu jsem najížděl z výhodnější pozice za Danem, ale cílová rovinka byla příliš krátká na přejetí. Chyběly pouhé 0,02 sec. k vylepšení mé pozice v absolutním pořadí. Tak jako tak jsem byl prvním z kategorie MH3 kdo „protnul cílovou pásku“.

V tomto závodě jsem se cítil výkonnostně dobře, od druhé poloviny závodu s velkou výkonnostní rezervou, rameno nebolelo, borelióza doléčená, což pomohlo i mé psychice. Tak doufejme, že výkonnost poleze nahoru a váha dolů. Za tento závod jsem si také připsal plný počet bodů do ČP.

 

 

Odkaz na fotky - zde

 

Video ze závodu z kamery na mém kole.


 

Přidat příspěvek do diskuze

*Povinné položky

Děkuji všem, kteří mi pomáhají

Sponzoři