První Covid zahraniční 2-závod za mnou

Přípravný závod v Hradci s mezinárodní účastí jsem dokončil po špurtu na 2. místě o necelou vteřinu za kolegou z repre Václavem Antalem. Měl jsem si to líp ohlídat…

Další týden – Slovensko, silniční kopcovitý závod. Od startu na pohodovém druhém místě. V prvním stoupání se začalo nastupovat, následná rovina ve slušném tempu a poměrně rychle jsme dojeli i před námi minutu startující choďáky. V Odbočce před stoupáním se to přede mnou zavřelo, tam jsem poprvé ztratil a muselo se dotahovat, nakonec se oddělila skupina jezdců zejména z kategorie H4 včetně 2 favoritů z Rakouska a Polska z mé kategorie H3.

Se mnou jedoucí Václav Antal ve stále se utahujícím stoupání ztratil kontakt. I když jsem jel sám, přede mnou jsem stále viděl oba favority, to už jsem tušil, že by to mohlo cinknout, jelikož jsem je měl docela dlouho na dostřel. V nejprudším stoupání 2. kola pro defekt řazení odpadl Polák. To už jsem věděl, že mám před sebou pouze světového šampióna a někde za mnou Vaška Antala. Po zbytek závodu jsem si hlídal bezpečák a jelikož to na dojetí šampióna nebylo a za mnou na dohled nikdo, tak jsem si v pohodě dojel pro druhé místo z EP.

Druhý den časovka – Zde jsem si zajel můj absolutní rekord ne wattech i jsem nepatrně vylepšil svůj loňský čas a to i vzhledem k tomu, že jsme byli na rozdíl od předchozího roku po silničním závodě. To je celkem povzbudivé co se týká mojí výkonnosti, ale co mě štve je, že jsem udělal některé změny v komponentech a nastavení kola, od kterých jsem právě na těchto 2. tratích očekával posun, ale efekt byl spíše obrácený. Jinak řečeno, při větší dřině jedu stejně rychle. Hold, furt je co zlepšovat, ale nic se nemá přehánět…

Každopádně jsem v časovce dojel o pouhých 6 vteřin za třetím Antalem na čtvrtém místě.

V součtu obou závodů 3. místo, to znamená - Ablinger 2x první = první, Antal 2x třetí = druhý celkově a já 2+4 místo = v součtu také 3. místo jako Antal, ale jelikož se vždy víc cení umístnění z časovky, tak se dá říct, že jsem o těch 6 vteřin, které jsem ztratil v časovce přišel o druhou pozici v celkovém pořadí.

Přidat příspěvek do diskuze

*Povinné položky

Děkuji všem, kteří mi pomáhají

Sponzoři