NHC Forchhaim – 5.místo v MH3

5. místo v mé, celkem slušně obsazené, kategorii MH 3 a 8. celkově. Tento závod jsem pojal jako tréninkový, ale i tak jsem pomýšlel na bednu na této spíše rovinaté trati.

Dlouhé rovinky, které se jedou ve větších rychlostech mi moc nejdou, proto jsem začal pracovat na této mé nejslabší „disciplíně“, protože většina závodů je poslední dobou spíše na rovině. Od startu v první skupině s mými soupeři s EHC Doringerem a Hoffmannem, plus 2 pro mě neznámí jezdci z mé kategorie (MH3) , dvě klekačky a dva hodně dobře jedoucí jezdci z MH4-ky Wolfgang Almer a Thorsten Purschke. Více či méně byla první půlka závodu zmatená, nikdo nevěděl co a od koho očekávat, proto jsem jel spíše defenzivně. Před zadní otočkou mě zezadu nabral Doringer, ale takovým způsobem, že jsem zničil zadní nárazníček předemnou jedoucímu Almerovi a oba jsme se do sebe zahákli a ještě mi tou ránou spadnul řetěz. I když jsem mezeru docvaknul, tak to stálo hodně sil a ještě jsem si sebou přitáhnul jednoho soupeře , který už měl odlepa. Almera to asi naštvalo natolik, že nám všem odjel. Cítil jsem však drobnou převahu v mírných stoupáních  a tak jsem to zhruba 10 km před cílem začal zkoušet, bohužel pouze jednou se chytil Hoffmann, ale to soupeři docvakli.

V posledním stoupáníčku a jakémsi esíčku mi z prvního místa poodjel Purschke, resp. jsem to popohnojil již před nájezdem do prvního vinglu, když jsem najel až příliš vlažně a do zatáčky, to už jsem měl na Purschkeho odlepa. Sice jsem jel chvíli cca 10 m za ním a 30 m před ostatníma, ale nedokázal jsem ho docvaknout. Jak už to chodí, zezadu přijela skupinka, která mě převálcovala. Názorná ukázka, jak se dá jednou chybou posrat závod. Na mě pak zbyl pouze jeden z těch neznámých soupeřů, který se celý závod vozil vzadu a do nekonečného spurtu, ve kterém jsme se každý snad 2x vystřídali na přední pozici jsem prohrál boj o 4 místo o 3 setiny.

Zlepšení mého času oproti loňsku o více než 8 min je na této rovinaté trati potěšující. Loni jsem ztratil kontakt v prvním stoupání, letos jsem ve stoupáních ještě dokázal útočit.

 

Fotogalerie - ZDE

Přidat příspěvek do diskuze

*Povinné položky

Děkuji všem, kteří mi pomáhají

Sponzoři