MTB Litoměřice – druhý na MČR, opět ne vlastní vinou!

I když jsem pro obhajobu titulu MČR z MTB handbike udělal maximum, o šanci regulérně se poprat o mistrovský dres s mým největším letošním soupeřem Pavlem Dětským jsem přišel na konci prvního kola (ze dvou), když mi můj do té chvíle perfektně fungující doprovod oznámil, mám defekt (píchlá pneu - zrezlým hřebíkem). V tu chvíli jsem věděl, že je po závodě. Stále jsem však doufal, že nás tz. Pavla + jeho doprovod a v těsném závěsu mne, ještě můj doprovod dojede a to před krkolomným šotolinovým stoupáním, které žádný handbiker na světě nedokáže vyjet plynulým tempem, pokud tedy vůbec. Nakonec jsem se tímto stoupáním prohrabal bez dopomoci doprovodu a pokračoval v závodě, ale s několika minutovou ztrátou na vedoucího Pavla, který tento závod také vyhrál.

V závodě ve kterém se pereš o každou vteřinu a každý metr a kde je rozhodující každé zaškobrtnutí, tak aby toho ještě nebylo málo, tak se přede mnou v jednom sjezdu objevila dodávka, která jela krokem a totálně ucpala celou cestu, dole si řidič ještě zastavil a asi přemýšlel kam pojede. Nejvíc mi však zatrnulo, když se mu rozsvítila couvačka. Řidič pravděpodobně, rozhodnutý couvat se naštěstí podíval za sebe. Ještě že jsem nestál za ním, ale stranou a že mě viděl a následně také uhnul = další minuta v háji.

Shrnuto a podtrženo – druhý závod v řadě, kdy jsem si řekl, končím s MTB, protože jsem opět po „vydřeném závodě“, pořadatelskou chybou či špatně nastaveným systémem ČP MTB přišel o šanci bojovat o prvenství.  Je třeba si uvědomit, že doba pokročila a jezdci na medailových pozicích nastavili těmto závodům úplně jiný „level“ než tomu bylo v minulých ročnících. Bude třeba na toto pořadatelsky reagovat. Já doufám, že mé poznatky napomohou ke zlepšení kvality této soutěže, uvidíme.

Děkuji Petrovi za doprovod a Tomovi za asistenci při nastudování trati.

Odkaz na fotky a report ČT - ZDE

Přidat příspěvek do diskuze

*Povinné položky

Děkuji všem, kteří mi pomáhají

Sponzoři