ME Rakousko

Co se týká mého působení na Mistrovství Evropy v časovce, 13. místo, z mého pohledu je to celkem uspokojivý výsledek i v tom směru, že jsem po dojezdu časovky u auta zjistil, že mám poloprázdné zadní kolo a těsně před startem bylo vše OK.

V silničním závodě bylo cílem být do 10. Místa, nakonec  ale 15 -ctý. Z nepochopitelných důvodů jsem nastupoval na start až mezi posledními, osobně se domnívám, že pořadatel vycházel pravděpodobně z loňského umístění v ME a jelikož jsem se loni neúčastnil, tak to byl asi důvod, že mě na start vyvolávali mezi posledními, tudíž jsem měl pramalou šanci hned od startu jet s těmi nejlepšími.

 Ale postupně jsem se během prvního kola propracoval na dostřel první zhruba 10 členné skupiny. Bohužel sám. Usoudil jsem, že nahánět tuto skupinu sám je nesmysl a už vůbec ne hned na začátku závodu. Jediné co by z toho bylo, že bych se vystřílel hned v prvním kole a bylo by po závodě.

Za sebou jsem viděl Ablingera, medailistu z Tokia, tak mi tu danou chvíli přišlo nejlepší počkat na něj. Bohužel nevypadal úplně, že bude spolupracovat, ale nakonec se v průběhu pár kol sjela zhruba 6 členná skupina.  A dá se říct, že je opravdu dobrá společnost.

V předposledním kole se mi podařilo utrhnout ještě s jedním rakouským závodníkem a po průjezdu městem a v následném asi pětiprocentním stoupání jsem se ho snažil hecnout, že pojedeme sami  načež mi oznámil, že už nemá sílu. Škoda, chyběl opravdu jen kousek.

Z mé strany je potěšující, že jsem celý závod jel ve skupině s medailistou z Tokia, dále s jedním z nejlepších vrchařů a bohužel těsně před cílem mě předjel aktuální mistr světa. Možná by bylo dobré sledovat i tyto faktory. Bohužel stále více mi začíná vadit ta skutečnost, že se preferuje a prezentuje umístění některých jezdců na medailových pozicích nebo těsně za nimi, ale už nikdo nekouká na to jak je obsazena ta či ona kategorie. Co na tom, gratulace k výbornému čtvrtému místu, i když jezdec ve své kategorii byl 4-tý ze 6-ti. A o co hůř 2. ze dvou a tak podobně, holt stříbro je stříbro brambora je brambora, líp se to prezentuje. Jen si říkám, jaký je rozdíl mezi mnou a výše uvedenými  ???  Snad se jednou budou reprezentanti hodnotit například podle procentuální úspěšnosti nebo podle nějakého koeficientu obtížnosti, prostě ½  stratovního pole je furt ½ startovního pole ať je těch jezdců 50 nebo 10 a plus ta obtížnost. Je totiž rozdíl mít jednoho soupeře 5 min před sebou a druhého 5 minut za sebou a nebo mít naskládaných 9 jezdců v jedné minutě viz ME časovka místa 18-26.

Zároveň bych se chtěl omluvit všem co mé stránky sledují, že z časových důvodů úplně nezvládám dávat na tento web všechny reporty a aktuality, proto se také občas mrkněte na můj facebookový profil.

Přidat příspěvek do diskuze

*Povinné položky

Děkuji všem, kteří mi pomáhají

Sponzoři