Jsem první vítěz ČP handbike na silnici a MTB v jedné sezóně

Dokázal jsem to, co ještě nikdo přede mnou nedokázal. Stal jsem se prvním handbikerem v ČR, který dokázal vyhrát během jedné sezóny Český pohár handbike na silnici a zároveň na horských kolech.

Hlavním cílem letošní sezóny byla obhajoba loňského vítězství v silničním Českém poháru, dále pak zisk mistrovského titulu z horských kol handicap (dále jen MTB) a vítězství v ČP MTB. Vrchol letošní přípravy byl nasměrován k silničnímu Mistrovství ČR, kde jsem plánoval získat minimálně pódium, ale v plánu bylo také zabojovat o můj první titul mistra ČR na silnici.

Sezóna 2014 plná dvojek

2 x vítězství ČP – silniční a MTB, 2 x titul Mistr ČR - silniční a MTB, 2. místo na MČR v silniční časovce a od roku 2013 již druhé vítězství v řadě v absolutním pořadí ČP na silnici. Také nejhorší umístění v těchto pohárových závodech bylo druhé místo. To se však týkalo pouze silničních závodů, co se týče horských kol, bylo všech sedm bodovaných závodů vítězných.

Nejvíc nervózní jsem byl před posledním závodem MTB. Věděl jsem, že vítězů těchto seriálů handbikových závodů je již hodně, ale nikdo ještě nevyhrál oba během jedné závodní sezóny. Týden poté co jsem obhájil loňské vítězství v silničním poháru, následoval poslední pohárový závod sezóny 2014 horských kol. Věděl jsem, že sebemenší chyba v podobě defektu nebo zdravotního problému by mě mohla připravit o celkové vítězství na horských kolech a že tato šance na double by se již nemusela nikdy naskytnout, (více - ZDE). Proto jsem těmto úspěchům podřídil absolutně všechno, hlavně v závěru sezóny. Potěšující je také dlouhodobě rostoucí a vyrovnaná výkonnost, proto se chci v další sezóně věnovat více závodům na kontinentální úrovni.

Poděkování za podporu patří nejen sponzorům, manželce a trenérovi, ale i všem mým fanouškům.

Přidat příspěvek do diskuze

*Povinné položky

Děkuji všem, kteří mi pomáhají

Sponzoři