Frankishe Schweitz maraton – Druhý v mé kategorii

Nějak nevím, jestli mám být spokojený se svým výkonem nebo ne. Hlavním účelem mé účasti v tomto závodu bylo potrénovat na rovině před nadcházejícím MČR na silnici a vyzkoušet si v ostrém závodním tempu disky, na které je tato trať jako dělaná.

Start takovej „neslanej nemastnej“, kdy jsem plápolal na předposledním místě vedoucí skupiny s tepem 155. První odpadl z naší skupiky Jorg Pieper. Plápolal jsem plápolal a na 13-tém km přišlo 4% táhlé stoupání, kde už jsem to neuplápolal a jen jsem sledoval jak mi vedoucí sedmičlenná skupina poodjíždí. Na poslední otočce jsem viděl, že z této skupinky odpadnul ještě Jürgen Doringer (MH3) a Michael Baier (MH4). Sice byli poměrně daleko, ale ještě jsem se pokoušel dorazit alespoň na Baiera. Tak či tak jsem dojížděl posledních 30km formou časovky. Jelikož byl Jürgen Doringer jediný z mojí kategorie který mne porazil, dalo mi to pěkné druhé místo v MH3 a osmé mezi všemi kategoriemi. Tak držte palce tento víkend, máme mistrák ČR na podobně rovinaté trati v Ústí n. Labem.