Evropský pohár handicapovaných cyklistů Praha – druhé a třetí místo

Sobotním silničním závodem a nedělní časovkou EP kategorie C1 jsem úspěšně zakončil letošní sezónu. Českým handbikerům se také závod bodově započítával do seriálu závodů ČP a to mi zajistilo celkové vítězství.

Sobota – silniční závod

Do tohoto závodu, vypsaného na 36,4 km odstartovali společně kategorie MH 3, tedy ta moje a MH4. Pro nezasvěcené, jedná se v obou případech o kategorie paraplegiků, rozdělené na více handicapované (MH3) a na o něco méně handicapované (MH4). Již od startu bylo jasné, že to nebude žádná sobotní vyjížďka. Hlavně v současnosti jeden z nejlepších handbikerů na světě, medailista z Ria a profesionální jezdec Ablinger (AUT- MH3), jedoucí v mé kategorii to od startu tak napálil, že s jeho tempem měli problém i jezdci z MH4-ky. Ablingera se chytil pouze vítěz z MH4 Christiansen (DEN), kterému v závěru také odjel a v tomto pořadí také dojeli. Za nimi pak jezdil Šulc (MH4 –CZ) a Jorgensen (MH4 –DEN). Další pozici jsem v závěrečném spurtu vybojoval já, jako druhý z MH3-ky před Gritschem (AUT –MH4). Jen škoda, že mi začal chlapec od půlky závodu odpadat a jednalo se spíše o to, aby docvaknul občasnou ztrátu, než o spolupráci ve sjíždění jezdců před námi. Každopádně pár cenných skalpů mám a to nejen v mé kategorii s jezdci, se kterými mám vzájemné souboje  50 na 50, ale hlavně z kategorie MH4. Nakonec tedy, co se týká silničního závodu druhé místo v mé kategorii a čtvrté napříč MH3 – MH4.

Neděle – časovka

Do časovky na 9 km jsem startoval druhý od konce v mé kategorii, minutu před Ablingerem. Věděl jsem o jeho kvalitách a mým hlavním cílem bylo, udržet ho za sebou co nejdéle. To se také celkem povedlo a Walter mě předjel až před vrcholem posledního stoupání, takže v závěru časovky. Bohužel mě ale na časomíře předjel také o pouhých 8 vteřin Jensen (DEN), třetí ze soboty. Jelikož se časovka v součtu závodů cení víc než silniční závod, tak mě tímto odsunul v součtu umístění z tohoto dvojzávodu na třetí pozici. Byl to vyrovnaný boj místa za Ablingerem, protože čtvrtý Seifart (GER) na mě ztratil necelých 6 vteřin.

Další vítězné tažení v ČP

Jelikož jsem v obou závodech v mé kategorii dojel z našich jezdců nejlépe, započítal jsem si zároveň 2x plný počet bodů do ČP 2016, tím jsem ho zároveň vyhrál.

Nejpříjemnější však na tomto víkendu bylo, být na bedně vedle aktuálně jednoho z nejlepších handbikerů na světě a medailisty z POH v Riu Waltera Ablingera, to si cením víc než vítězství v ČP.