EHC Bardonecchia Itálie

Evropský pohár v italské Bardonecchii v nadmořské výšce 1300 m/m. se mi celkem povedl.6. místo v časovce a 5. místo v silničním závodě.

Časovka na 4 okruhy 3,3 km dlouhé s jedním 6% stoupáním na okruhu a množstvím technických zatáček ulicemi města a trošku sjezdování, prostě „brzda plyn“. Nejsem časovkář a tak šesté místo v této konkurenci je celkem uspokojivé.

Silniční závod a tato trať, to už bylo to co mi sedí. Protože všechny kopce tady u nás ve kterých trénuji  mají okolo 6% a ani s nadmořskou výškou jsem neměl problém. Italové fandili a kór, když člověk začal ve zmíněném kopci předjíždět. Trošku jsem se nechal přechytračit Polákem, který dělal půl závodu zdechlinu, pak ztratil pití, pak ho tam dával zpátky a jelikož nejsem prase abych v těchto chvílích útočil a taky jsem nechtěl jed sám, tak jsem ho zbytečně moc šetřil. Na oplátku mi po půlce v kopci nastoupil a poodjel. Po tom co neustále dotahoval stometrovou ztrátu, kterou chytil v zatáčkách, musím říct, že mě to překvapilo. Pak už si mne jen držel na přijatelnou vzdálenost a už jsem ho nedokázal docvaknout. Každopádně bych si pomohl max o jedno místo. Jen škoda, že jsme jeli každý sám za sebe a nepokusili jsme se společně docvaknou ty před námi.

Ještě start. Trošku jsem byl překvapenej, že jsem byl po startu ve zmíněném kopci asi na desáté pozici a ve sjezdech mě ještě občas někdo předjel, ale to bylo jen v prvním kole. Závod ještě ovlivnila bouřka a na vodě mi to také celkem sedí, tak se startovní pole postupně  procedilo. Ale to už jsem nevěděl koho vlastně předjíždím, jestli jsou o kolo pozadu či co….

Nakonec tedy pěkné páté místo v silničním závod ě za zmíněným Polákem a body do EHC.

Výsledky TT

Výsledky RR

Přidat příspěvek do diskuze

*Povinné položky

Děkuji všem, kteří mi pomáhají

Sponzoři