Dvě první místa z European paracycling cup Púchov – Slovensko

Od března se potýkám s kožním defektem v oblasti kostrče. To ovlivnilo mé tréninkové dávky a znemožňovalo testování nového kola. I když jsem oproti loňskému roku cítil na novém kole zrychlení, tak až na MS jsem zjistil, jak jsem na tom oproti konkurenci. Bohužel bylo co zlepšovat. Po MS jsem změnil snad úplně všechno od nastavení posedu, převodů, galusek, kol, klik, ale hlavně jsem s ustupujícím zdravotním problémem začal normálně trénovat.

1. závodní densilniční závod 40 Km na okruhu, kde se v minulosti konalo Mistrovství Slovenska – elite.

Po poměrně zmateném startu přišly dva sice krátké, ale prudké „kopáky“ které nadělily startovní pole společného závodu kategorií handbike. Již na konci následné dlouhé roviny se zformovala vedoucí skupina Skrzypinski (POL), Kukla (SVK), Sever (SLO) všichni kategorie MH4 a Mošnička (CZ) kategorie MH3.

Osobně jsem byl mile překvapen, když jsem byl ještě na konci 7 kilometrového stoupání ve vedoucí skupině se Skrzypinskim a ještě v 11% závěru stoupání jsem byl na dostřel.

Už za horizontem se mírné rozestupy zvětšily a oddělila se dvojice Arkadiusz Skrzypinski a Marko Sever, pak s mírným odstupem Dano Kukla a za ním se zhruba stejným odstupem Tomáš Mošnička.

Dá se říct, že po tom co jsem sjel v dlouhém klesání ztrátu na Dana, měl jsem ho takřka celý druhý okruh na pár metrů před sebou. Také jsem měl informace, že daleko za mnou nikdo nejede a já jsem si dojel po 30 kilometrové sólo jízdě s náskokem 3min 40 sec. na druhého a třetího z mé kategorie pro mé první vítězství v evropském závodě.

1. Mošnička Tomáš  -  CZE

2. Seifert Steffen   -  GER

3. Bók Laszló  -  HUN

 

2. závodní den – časovka

Druhý den jsem do 14 km časovky ve zvlněném terénu už nastupoval s klidnou hlavou, i když jsem netušil, jak na tom budu po silničním závodě se silami oproti konkurenci. Těsně před startem jsem ještě řešil problém s computerem, když se mi z nějakého důvodu objevilo na displaji několik prázdných okének a já jsem v průběhu časovky nemohl sledovat ani rychlost ani watty a až do otočky jsem jel pouze podle pocitu. Až těsně před otočkou jsem potkal mého dlouhodobého soka  Steffena Seifarta z Německa a druhého ze silničního závodu, kterého jsem před cílem časovky předjel. To už jsem tušil, že pravděpodobně vyhraju i časovku, která není zrovna mou silnou ani oblíbenou disciplínou. O to příjemnější bylo porovnání mého času napříč všemi kategoriemi.

1. Mošnička Tomáš  -  CZE

2. Seifert Steffen   -  GER

3. Stadlbauer  Christoph  -  AUT

Přidat příspěvek do diskuze

*Povinné položky

Děkuji všem, kteří mi pomáhají

Sponzoři