Druhý v Ústí

Předposledním závodem ČP byl závod v Ústí nad Labem. Šlo o vložený závod, který byl součástí běžeckého Mattoni 1/2Maratonu. V mé kategorii to hodilo 2. a celkově napříč kategoriemi 3. místo.

Po tom co nám hned na začátku odjel Antal (MH3), oddělili jsme se společně se dvěma jezdci z MH4-ky Kuklou a Šelingou (oba SVK) od ostatních.  Tuto trojici po několika kolech roztrhal Kukla. Když jsem viděl, že to úplně není k tomu tohoto jezdce sjíždět, rozhodl jsem se počkat, na zamnou jedoucího Petra Šelingu a pokusit se docvaknou před námi jedoucího Dana Kuklu. Což se také ukázalo jako dobrý tah. Po několika kolech spolupráce jsme ho také dojeli. Když jsem měl Dana na pár metrů před sebou v jediném  asi 3% stoupání na okruhu tak jsem ještě zrychlil, abych ho co nejdříve dojel, což se sice povedlo, ale zase jsem odpáral Petra Šelingu, což bylo z mého pohledu škoda. Osobě si myslím, že byla škoda závodit mezi sebou, což nás stálo zbytečně moc sil. Místo toho jsme se měli společně pokusit dotáhnout na prvního Antala. Ale tak to prostě chodí. Já jsem se svým výkonem celkem spokojený, dá se říct, že se mi forma vrací, i když to ještě není úplně ono. Tento víkend mě čeká finálový závod EHC ve Švýcarsku na rovinaté trati což opět není úplně moje parketa a další týden závod EP (kategorie C1 –UCI), který je zároveň finálovým závodem ČP. Do Prahy už se těším, protože na rozdíl od Švýcarska je to úplný opak. Jde o hodně technickou trať s technickým sjezdem a prudkým stoupáním a množstvím technických zatáček. To mi zase naopak sedí, tak uvidíme.

Výsledkovou listinu jsem záměrně nevkládal, protože v tom má pořadatel bordel a k závěru závodu a k projetým kolům se raději nevyjadřuji. Touto cestou bych chtěl také pozdravit pana moderátora a vzkázat mu, že jsem se nevyvážel, ale střídal jsem Petra Šelingu v druhé polovině okruhu, kterou on neviděl.

Přidat příspěvek do diskuze

*Povinné položky

Děkuji všem, kteří mi pomáhají

Sponzoři