Dobrá zpráva

Slíbil jsem některým z vás odkaz na tento super silniční závod. Nová zpráva od Honzy Tománka je, že by se údajně mělo jednat o zařazení tohoto závodu do ČP již pro tento rok. To je ta pozitivní, ale nechci být za věčnýho šťourala, ale jednat…? Tento závod před zhruba 2 roky objevil a start handbikerů zrealizoval Honza díky své známosti s Mahagonim. Loni už jsme tuto silniční parádu jeli v početnější sestavě a zase jen díky tomu, že Honza chodil od jednoho handbikera ke druhému a zval je na tento závod.

A nyní se jedná…..? V sezóně? Ti , pod které patříme to vědí minimálně od loňského závodu.

Že se jedná…..? To, že někdo zvedne telefon a ohlásí pořadateli, že nás přijede o pár Ks navíc než loni?

Možná, že jsem opravdu rejpal, ale opět mi přijde, že se ČATHS přifaří k již hotové věci. Poháry a veškerou organizaci zde totiž zajišťuje pořadatel, alespoň pokud je mi známo.

Problém je v tom, že někteří kluci nejsou tak finančně silní a nemohou se sebrat a „ze dne na den“ odjet 400 Km daleko na závod, o kterém si navíc nejsou jisti co to vůbec je, viz Ostrava. Mnozí z nás plánují závod s dlouhým předstihem a šetří finance, aby takový ne zrovna levný výjezd mohli vůbec zrealizovat. Já se ptám, proč už takový závod není dávno zanesen v kalendáři. Dozvíme se to zase 14 před závodem? Já jen tak, že aby se pak naši funkcionáři nedivili, až nás tam bude půlka a aby to neskončilo tak, že jednou někdo řekne -  oni o to stejně nemají zájem.

Pokud jde o samotný závod, je tam pár jedovatých převýšení a v závěru táhlý kopec, ale když jsem viděl, co vyjeli kvadrouši v Ostravě, tak toto bude procházka rajskou zahradou. Závod je silniční takže žádný kritérko, spousta doprovodných motorek, ale co hlavně jednotlivé vesnice kterými se projíždí, závodí tuším že o prase v tom, která víc a líp fandí, takže pro některé trošku šok, když přijedete do takového kotle, kde je najednou řev a skandování jak na fotbale. Můžu říct z vlastní zkušenosti, že to ohromně nabudí. Navíc kdo chce odpoledne je tam „dovednostní soutěž“ ve sprintu na 300 m, ale ještě jsem k tomu nikoho neukecal.

Jedno je jisté, ať již bude závod v ČP či ne mi co jsme ho jeli jedem zase.

http://www.cesyk.cz/zeleznydedek/

Tak to má vypadat...

Přidat příspěvek do diskuze

*Povinné položky

Děkuji všem, kteří mi pomáhají

Sponzoři