Další cenné vítězství na silnici – Soběhrdy

V neděli 23.8. jsem vyhrál jeden z nejtěžších závodů na silnici. Zároveň šlo o nejhezčí a pořadatelsky nejlépe zvládnutý silniční závod sezóny. To co zde předvádějí lidi kolem trati, to je prostě bomba. Letos jsem jako nejlépe fandící vesnici volil Teplýšovice, tam byl největší řev a byl i čert, jako na TDF.

Ale k závodu. Jelikož mám letos poměrně natrénováno a ČP aktuálně vedu, proto jsem si mohl tento závod užít. Po dohodě s trenérem bylo mým primárním cílem vyzkoušet některé taktické varianty. Docela se to hodilo, jelikož jsem tam měl všechny adepty na medailové pozice do ČP v mé kategorii (MH3).

Závod měl celkem zajímavý průběh.  Po startu se v táhlém stoupání oddělila dvojička Šulc (MH4) a Van Extergem  (BEL – MH5) a další dvojice já a Tománek (oba MH3). I když jsme z počátku jeli stejně rychle jako první dvojice, nepodařilo se nám jejich náskok stáhnout a po chvíli z naší jízdy vyplynulo tempo spíše tréninkové. Po nějakém čase jsme před sebou uviděli Van Extergema, který zjevně nestačil tempu Mirka Šulce a tím se naše dvojička rozrostla na trojičku. Na konci prvního kola jsem ještě zjistil, že se k nám zezadu přibližuje někdo z handbikerů – Michal Šiška (MH3), který se k nám také při průjezdu vesnicí Soběhrdy připojil. Bylo mi jasné, že nedělní chvilka poezie končí a pokud chci pomýšlet na vítězství, bude potřeba zvýšit aktivitu. Toto uspávací tempo zjevně naštvalo i Van Extergema a takřka ve chvíli kdy se k nám Michal připojil tak nastoupil. Byl jsem jediný kdo jeho nástup zachytil a na kopci bylo jasné, že pojedeme spolu. Van Extergem  ještě během našeho úniku několikrát řešil problém s přesmykačem, což nás také zpomalilo, protože jsem na něj sportovně počkal. Jinak však vzorná spolupráce. Nakonec mi nastoupil v posledním kopci, na což už jsem nedokázal reagovat. Pozitivní bylo, že stíhal ve všech sjezdech a zatáčkách a nemusel jsem na něj čekat i tam. Také po rovinkách coby klekačkář poměrně uháněl, asi dobrej oddíl.

Nakonec tedy vítězství v mé kategorii MH3, před Šiškou a Tománkem a krásné třetí místo napříč všemi kategoriemi handbiků za Šulcem MH4 a Van Extergemem MH5 (což jsou ti zdravější, tam to tak nebolí…)

Přidat příspěvek do diskuze

*Povinné položky

Děkuji všem, kteří mi pomáhají

Sponzoři