ČP na silnici Stará Boleslav - 2 druhá místa

Při sprint časovce na 1200 m, na které jsem si docela zakládal, vzhledem k mým vynikajícím startům, mi dle dostupných informací uniklo vítězství o 1,5 sec. na vítěze. Pokud je tato informace doopravdy přesná (momentálně nemám k dispozici časy ze sprintu), asi bych viděl tuto ztrátu hned na startu, kdy jsem opakovaně protočil na mokrém podkladu přední kolo. Na to, že časovky nejsou má oblíbená disciplína docela dobrý.

Kritérium. Start sice volnější, ale hned se oddělila trojice Antal, Šiška a já (všichni H3). Během závodu se celkem pravidelně střídalo, já jsem si hlídal oba soupeře, resp. to, aby se mi společně neutrhli. Určitě také průběh závodu ovlivnila neúčast několika favoritů hlavně ze skupiny H4, což by určitě promíchalo naši trojici. Soudím dle posledních zhruba tří kol, kdy se po několika neúspěšných pokusech během závodu opravdu nikomu z naší trojice nechtělo do nějakého delšího úniku, možná jsem to měl zkusit, ale všichni jsme věděli, že 1 proti 2 většinou nemá šanci. Rozhodlo se až v poslední zatáčce a v cílové rovince, kdy nikdo nikoho nepřespurtoval a dojeli jsme vlastně ve stejném pořadí v jakém jsme byli vyskládáni před touto zatáčkou a také jako v předchozí časovce. Tz. Antal, já a Šiška, já se ztrátou cca 0,5 sec na vítěze a Šiška se ztrátou 1,5 sec na vítěze.

Tento 2 závod určitě naboural stereotyp našeho poháru, kdy snad jen krom Soběhrd, jezdíme většinou časovky a kritérka. Doufám, že se i tato trať stane v budoucnu pravidelnou destinací ČP. Poděkování patří pořadatelům za skvěle připravený závod a trať, hlavně po předchozím lijáku.

Přidat příspěvek do diskuze

*Povinné položky

Děkuji všem, kteří mi pomáhají

Sponzoři