Český pohár Stará Boleslav

Předně se musím omluvit za chybějící informace na mém webu, zapříčiněné přestavbou mých nových stránek a mým pracovním a tréninkovým vytížením. Postupně doplním.

A teď již k samotnému závodu. Musím pochválit všechny kluky, že se během závodu chovali korektně a nikdo nedělal žádné nepředloženosti, které by na této trati ohrožovaly ostatní, jak to bývá v ČP zvykem. Všichni vědí ,, vo co go“ – no comment. Pokud jde o mne, tak jsem si od začátku hlídal čelo vedoucí skupiny ve složení já, Bíza, Tománek, Šulc a Antal. Trať závodu a takovýto zatáčkovitý profil mi sedí. Jak s oblibou říkám cyklokrosový profil – rovina, zatáčka, brzda, prudké změny tempa a stále dokola. Na začátku závodu se „vyklopil“ velký adept na celkové vítězství Zbyněk Švehla. A aby toho nebylo málo tak jsem podobnou exhibičku pro diváky předvedl i já po půlce závodu.  V poměrně vysoké rychlosti se mi v nájezdu do zatáčky přizvedlo zadní kolo víc než je zdrávo. Takže brzdy a už jsem nekontrolovatelně tachtil mimo trať, kde jsem se trefil přímo do mezery mezi betonový sloup a nějaký betonový odpadkový koš. Škody spíše materiální (obě zadní karbonová kola) a naražený loket. Nedovedu si představit jak by to dopadlo narvat to do toho zdvojeného sloupu.... Možná, že to bude inspirace pro pořadatele veškerých podobných závodů, aby podobná místa ,,obalíkovali", tak jako při motocyklových závodech. Vždy je to totiž tak a to nejenom při závodech, ale i v normálním provozu, že za zatáčkou číhá sloup, švestka, patník atd.

V současné době si netroufám odhadnout, zdali budu moci absolvovat příští týden závod v Ostravě. Vše se ukáže, až jak se bude hojit bebí. Nejsem sice vrchař, ale na kopce jsem se docela těšil, protože v podobných podmínkách trénuji.

PS- ještě že mi nespadla na záda ta betonová popelnice….

Přidat příspěvek do diskuze

*Povinné položky

Děkuji všem, kteří mi pomáhají

Sponzoři