8. místo EP v Lobbachu – Německo

Technický okruh, na kterém to hodně foukalo, ale vždy jinak než by jezdci potřebovali a s nebezpečným sjezdem na závěr. 7 okruhů po 5 km pořádně prověřilo všechny jezdce. Z mého pohledu zde trošku selhala pověstná německá preciznost již na startu, kdy nás řadili nejen příčně do řad, ale i podélně. Co na tom, že vpředu byli někteří slabší jezdci a po 10 metrech závodu bylo toto pořadí úplně jinak. Avšak nejhorší bylo, že s nejpočetnější kategorií MH3 pustili společně také kategorie kvadru a mám pocit že i ženy.  Jen jsem čekal, kdy se při předjíždění jezdců z těchto kategorií někdo čelně srazí s protijedoucími jezdci. Po startu se během 1. kola předjíždělo po celých skupinách. Tito jezdci se cpali na čelní pozice, pak z nich zase odpadali. Start ze 4. řady, ale zachoval jsem klid a nenechal jsem se vybláznit, bylo mi jasné, že stačí počkat než se tito jezdci uvařej.

Hned v prvním kole jsem probrzdil galusku, protože se to na otočce ucpalo, pak mě nacpali na závaží cedule a nakonec mi skoro přerazili nárazník, to už jsem se naštval a musel jsem si kolem sebe udělat pořádek.

Bohužel jsem se také v předposledním kole potkal s jedním z pomalejších jezdců, ale v tom nejhloupějším místě v závěrečném úzkém sjezdu těsně před poslední zatáčkou kde se nedalo předjíždět. Tím jsem ztratil kontakt s naší skupinou. To pozitivní bylo, že jsem si dokázal tuto skupinku velkejch kluků během necelého ½ kola dotáhnout. Trošku mi pak chybělo v posledním závěrečném stoupání, kde jsem si je během závodu docela dával a nebylo to již na závěrečný špurt. Nakonec jsem dojel ve skupince bojující o 4-8 místo kde nebyly žádný vořezávátka na 8. místě.

 

 

Fotogalerie - ZDE

Přidat příspěvek do diskuze

*Povinné položky

Děkuji všem, kteří mi pomáhají

Sponzoři